تبلیغات
وبلاگ خبری بازتاب نیوز
» گزارشی از حضور هیات پارک علم وفناوری گیلان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی و فناوی ( دوشنبه 12 شهریور 1397 )
» حمایت و حضور پارک علم و فناوری گیلان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی و فناوی ( دوشنبه 12 شهریور 1397 )
» پیام مشترک نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت روز خبرنگار ( سه شنبه 16 مرداد 1397 )
» آغاز به کار طرح «خادم رسانه‌ای» مسجد مقدس جمکران با حضور جمعی از اصحاب رسانه ( جمعه 11 خرداد 1397 )
» رئیس پارك علم و فناوری گیلان منصوب شد ( دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 )
» اولین کلبه اقامتی شناور ( شنبه 22 اردیبهشت 1397 )
» كسب رتبه برتر روابط عمومی پارك علم و فناوری گیلان در سومین جشنواره روابط عمومی‌ها و خبرنگاران دانشگاه‌ها و پارك‌های علم و فناوری منطقه دو كشور ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» برگزاری كارگاه آموزشی « روابط عمومی و ارتباط با صنعت» ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» سومین جشنواره معرفی و تجلیل از روابط‌عمومی‌ها و خبرنگاران برتر منطقه دوکشور ( یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 )
» قهرمان پرآوازه گیلانی رئیس کمیته قهرمانان فدراسیون کاراته شد ( چهارشنبه 29 آذر 1396 )
» مراسم اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار ( یکشنبه 26 آذر 1396 )
» مراسم تشییع پیکر 2 شهید گیلانی مدافع حرم ( چهارشنبه 1 آذر 1396 )
» صعود ایران به رده پنجم جدول توزیع مدالها ی رقابتهای جهانی کاراته با درخشش گیلانیها/روز خوب بانوان ( شنبه 6 آبان 1396 )
» مراسم اختتامیه كارگاه آموزشی بین المللی : «جهانی شدن: مشاركت و تعاون در اقتصاد نوآورانه» ( یکشنبه 30 مهر 1396 )
» به مناسبت هفته تربیت بدنی ایستگاه سلامت برپا می کنیم ( سه شنبه 25 مهر 1396 )
» آغاز به کار پنجمین رویداد آموزشی و اجلاس بین المللی پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی در رشت ( جمعه 21 مهر 1396 )
» چهار قهرمان گیلانی کاندیدای انتخابات کمیسیون ملی ورزشکاران کمیته ملی المپیک ایران ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» رشت میزبان سمینار توجیهی داوران و ناظران حوزه بانوان استانهای فدراسیون هندبال ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» استاندار گیلان : مشارکت مردم مهمترین عامل موثر در توسعه استان است ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» دکتر سالاری استاندار گیلان شد ( دوشنبه 3 مهر 1396 )

نشست خبری معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری با اصحاب رسانه در پارك علم و فناوری گیلانروز سه شنبه ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۶ و در پی حضور دكتر احمدی معاون پژوهش و فناوری و مدیران پژوهشی و فناوری وزارت علوم در پارك علم وفناوری گیلان، ایشان در نشست خبری در خصوص تشریح برنامه های ملی و استانی حوزه پژوهش و فناوری حضور یافت.
وبلاگ خبری بازتاب نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پارک علم و فن آوری گیلان

دكتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران با بیان اینكه در حوزه علم و فناوری مسیری را كه در حال طی كردن هستیم با برنامه و استوار طی می كنیم، اظهار كرد: در بحث توسعه علمی و فناوری سیاست كلان دست یابی به مرجعیت علمی در منطقه است پس انتظار مجموعه جامعه علمی و حتی دنیا از ما بهبود در تمام شاخص های موجود است كه خوشبختانه وضعیت ما نسبت به گذشته بهبود پیدا كرده است.

 

دكتر احمدی افزود: از لحاظ وضعیت علمی براساس گزارش پایگاه های بزرگ و معتبر بین المللی كه دانشگاه ها را در حوزه های علم، پژوهش و فناوری دسته بندی می كنند رشد مطلوبی در چهار سال گذشته داشتیم.

 

وی گفت: در سال ۲۰۱۲ در پایگاه لایدن ما دانشگاهی كه در لیست برتر باشد نداشتیم اكنون ۱۸ دانشگاه ایران در لیست دانشگاه های برتر این پایگاه قرار دارد.

 

معاون پژوهش و فناوری وزارت عتف افزود: در پایگاه تایمز ۱۳ دانشگاه و پایگاه ۵DQSدانشگاه ایران بر اساس استاندارها و شاخص های مورد نظر این پایگاه ها جز فهرست برترین ها است.

 

ایشان با بیان اینكه وقتی دانشگاه را ارزیابی می كنند فقط مربوط به مقالات نیست شاخص های مختلفی را معیار قرار می دهند و تولید مقاله یكی از این شاخص ها است، ادامه داد: در پایگاه G.I.I كه وضعیت علم،فناوری و نوآوری را برسی می كند و حدود ۸۵ شاخص را معیار و مبنا قرار می دهد ایران در سال ۲۰۱۲ در رتبه ۱۰۴ را داشت و اكنون رتبه ۷۵ را داریم.

 

وی افزود: هر چند اعتقاد ما این است كه باید رتبه بهتری را داشته باشیم ولی ۴۰ رتبه طی چهار سال گذشته از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ بهبود پیدا كردیم.

 

دكتر احمدی گفت: از لحاظ تولید مقالات برتر ، همان پایگاه ها كه مبنای ارزیابی گذشته بودند و گزارشی را كه ارائه می دهند، ما دربین ۲۵ كشور برتر دنیا در طی چهار سال از رتبه ۲۵ از لحاظ رشد تولید مقالات علمی به رتبه اول رسیدم و ۲۰% درصد نرخ رشد تولید مقالات ما بوده است.

 

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم افزود: در وضعیت فناوری در سطح كشور ۴۱ پارك علم و فناوری داریم كه علاوه بر پارك ها استانی پارك های تخصصی هم مجوز گرفتند.

 

وی گفت: ۱۸۰ مركز رشد در سطح كشور در حال فعالیت است و الگوی اشتغال در این مراكز رشد و پارك های علم و فناوری بهترین الگوی اشتغال است.

 

احمدی تصریح كرد: چیزی حدود ۳۰ هزار شاغل در مراكز رشد و شركت ها را داریم و تقریبا ۴۴۰۰ شركت و پارك های فنآور در پارك ها و مراكز رشد مستقر است.

 

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم،تحقیقات و فنآوری گفت: از لحاظ صادرات محصول در چهار سال گذشته ۵۰۰ میلیون دلار صادرات داشتیم و هر سال رشد بسیار زیادی نسبت به سال قبل داریم.

 

احمدی ادامه داد: از لحاظ فروش فناوری و محصولات دانش بنیان در داخل كشور در چهار سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد و فروش محصولات فناوری داشتیم.

 

احمدی در پایان گفت: ما مسیری پیوسته و حساب شده ای را هم در پژوهش و نظام علمی و بحث ماموریت گرا كردن دانشگاه و تحقق دانشگاه كار آفرین ، و هم در حوزه فناوری، توسعه پارك ها، توسعه محصولات و توسعه كیفیت ارتقای شركت ها و توسعه ایجاد فضای ارتباطات منطقه ای و بین المللی را فراهم كردیم.

 
 
 
 
 

 
 
ادامه مطلب...