تبلیغات
وبلاگ خبری بازتاب نیوز
» یین گشایش کانون اندیشمندان فرماندهی انتظامی استان گیلان در مرکز نوآوری صنایع خلاق و نرم پارک علم و فناوری گیلان ( دوشنبه 24 تیر 1398 )
» رییس جمهور در نشست خبری استان گیلان: ( پنجشنبه 16 اسفند 1397 )
» گزارش تصویری بازدید دکتر وحدت و هیات همراه از فعالیت شرکت های دانش بنیان استان گیلان ( پنجشنبه 16 اسفند 1397 )
» صندوق پژوهش و فناوری گیلان راه اندازی شد ( پنجشنبه 16 اسفند 1397 )
» 360میلیارد ریال به شرکت های دانش بنیان گیلان اختصاص داده شده است ( پنجشنبه 16 اسفند 1397 )
» پارک علم و فناوری گیلان، موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس از دوازدهمین نمایشگاه کامپیوتر الکامپ رشت گردید ( دوشنبه 19 آذر 1397 )
» گزارشی از حضور هیات پارک علم وفناوری گیلان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی و فناوی ( دوشنبه 12 شهریور 1397 )
» حمایت و حضور پارک علم و فناوری گیلان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی و فناوی ( دوشنبه 12 شهریور 1397 )
» پیام مشترک نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت روز خبرنگار ( سه شنبه 16 مرداد 1397 )
» آغاز به کار طرح «خادم رسانه‌ای» مسجد مقدس جمکران با حضور جمعی از اصحاب رسانه ( جمعه 11 خرداد 1397 )
» رئیس پارك علم و فناوری گیلان منصوب شد ( دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 )
» اولین کلبه اقامتی شناور ( شنبه 22 اردیبهشت 1397 )
» كسب رتبه برتر روابط عمومی پارك علم و فناوری گیلان در سومین جشنواره روابط عمومی‌ها و خبرنگاران دانشگاه‌ها و پارك‌های علم و فناوری منطقه دو كشور ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» برگزاری كارگاه آموزشی « روابط عمومی و ارتباط با صنعت» ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» سومین جشنواره معرفی و تجلیل از روابط‌عمومی‌ها و خبرنگاران برتر منطقه دوکشور ( یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 )
» قهرمان پرآوازه گیلانی رئیس کمیته قهرمانان فدراسیون کاراته شد ( چهارشنبه 29 آذر 1396 )
» مراسم اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار ( یکشنبه 26 آذر 1396 )
» مراسم تشییع پیکر 2 شهید گیلانی مدافع حرم ( چهارشنبه 1 آذر 1396 )
» صعود ایران به رده پنجم جدول توزیع مدالها ی رقابتهای جهانی کاراته با درخشش گیلانیها/روز خوب بانوان ( شنبه 6 آبان 1396 )
» مراسم اختتامیه كارگاه آموزشی بین المللی : «جهانی شدن: مشاركت و تعاون در اقتصاد نوآورانه» ( یکشنبه 30 مهر 1396 )

خانه ورزش روستایی در گیلان راه اندازی می شوداستاندار گیلان :

خانه ورزش روستایی در گیلان راه اندازی می شود


استاندار گیلان در شورای ورزش همگانی استان گیلان گفت :خانه ورزش روستایی برای گسترش ورزش همگانی در روستاهای گیلان راه اندازی می شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر نجفی در این نشست که با حضور دکتر مجدآرا رئیس سازمان ورزش همگانی کشور برگزار شد اظهار کرد : اهمیت ورزش همگانی به کسی پوشیده نیست و همه وظیفه داریم برای عملیاتی شدن آن بکوشیم.

دکتر نجفی افزود : ورزش همگانی ورزش سلامتی برای همه مردم است و اعتقاد داریم می تواند در کنار ورزش قهرمانی، قهرمان پروری کند.

وی خاطر نشان کرد : جامعه پویا و عاری از بیکاری، خودکشی، افسردگی و جرایم و بزهکاری‌های اجتماعی، جامعه ای است که به امر خطیر ورزش به طور جد بپردازد و این مهم جز با توجه و جدیت مدیران، همت همگانی و فرهنگ سازی محقق نخواهد شد.

وی تصریح کرد : البته جدیت در مدیران وجود دارد و در این مسیر گام های خوبی برداشته شده است اما ضرورت دارد در این خصوص روز به روز بهتر وجدی‌تر باشیم و به نقطه مطلوب برسیم.

استاندار گیلان طرح خانه ورزش روستایی را ارزشمند دانست و تأکید کرد : بسیار علاقه‌مندم این طرح عملیاتی شود و بتوانیم در هفته‌ی دولت سال جاری نمونه‌ای از آن را افتتاح و بهره‌برداری برسانیم اما یقیناً تحقق این امر پشتیبانی و همراهی عملیاتی وزارت ورزش و جوانان را می‌طلبد و انتظار داریم درخصوص تخصیص اعتبارات همراهی بعتری صورت گیرد؛ ما به جد و با تمام ظرفیت وظیفه خود را انجام خواهیم داد.

وی اضافه کرد : در این خصوص لازم است سازمان آموزش و پرورش و اداره کل روستایی استان همکاری و تعامل خوبی به خرج دهند تا با شناسایی مدارس یا زمین‌های بلا استفاده، پروژه مذکور را اجرایی کنیم.

دکتر نجفی تصریح کرد : بایستی در هر روستا یک زمین ورزشی شکل بگیرد، دهیاری‌ها نیز از لحاظ مسیر دسترسی و راه ارتباطی شرایط را فراهم کنند، زمین مناسبی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و به طور کلی شرایط را برای بخش خصوصی فراهم کنیم تا شاهد اتفاقات زیبایی در روستاهای خود باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه فرهنگ پیاده‌روی ،طرح جاده تندرستی و دوچرخه سواری بسیار ارزشمند است و باید نهادینه شود، گفت : اگر چه تحقق این فرهنگ مرتبط به بخش‌های مختلفی نظیر عزم است، اما بخشی از آن به عهده‌ی ماست که ما با جدیت به آن عمل کرده و جهت برقراری زیر ساخت‌های آن تلاش می‌کنیم.

وی اضافه کرد : باید به نقطه‌ای برسیم که روزی در تمامی شهرهای ما یک جاده تندرستی داشته باشد و لازم است این موضوع به صورت دستورالعمل به شهرداری‌های استان ابلاغ شود.

دکتر نجفی با بیان اینکه یقیناً بخش خصوصی بهتر و راحت‌تر از بخش دولتی می‌تواند در تحقق فرهنگ ورزش نقش آفرینی کند، خاطر نشان کرد : در این خصوص با مدیران تعارف ندارم و تأکید دارم اقدامات عملیاتی به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به تعطیلی روز شنبه در تهران به دلیل برگزاری مراسم تحلیف دکتر روحانی گفت : از عصر امروز شاهد ورود گردشگران زیادی به استان خواهیم بود و لازم است فرماندران ومدیران دستگاه های اجرایی آمادگی لازم را داشته باشند

در پایان این جلسه از آرمین هادی پور نائب قهرمان تکواندو جهان و محمد رهبری نائب قهرمان شمشیربازی بازیهای آسیایی وجام جهانی قدردانی شد.


ادامه مطلب...