تبلیغات
وبلاگ خبری بازتاب نیوز
» یین گشایش کانون اندیشمندان فرماندهی انتظامی استان گیلان در مرکز نوآوری صنایع خلاق و نرم پارک علم و فناوری گیلان ( دوشنبه 24 تیر 1398 )
» رییس جمهور در نشست خبری استان گیلان: ( پنجشنبه 16 اسفند 1397 )
» گزارش تصویری بازدید دکتر وحدت و هیات همراه از فعالیت شرکت های دانش بنیان استان گیلان ( پنجشنبه 16 اسفند 1397 )
» صندوق پژوهش و فناوری گیلان راه اندازی شد ( پنجشنبه 16 اسفند 1397 )
» 360میلیارد ریال به شرکت های دانش بنیان گیلان اختصاص داده شده است ( پنجشنبه 16 اسفند 1397 )
» پارک علم و فناوری گیلان، موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس از دوازدهمین نمایشگاه کامپیوتر الکامپ رشت گردید ( دوشنبه 19 آذر 1397 )
» گزارشی از حضور هیات پارک علم وفناوری گیلان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی و فناوی ( دوشنبه 12 شهریور 1397 )
» حمایت و حضور پارک علم و فناوری گیلان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی و فناوی ( دوشنبه 12 شهریور 1397 )
» پیام مشترک نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت روز خبرنگار ( سه شنبه 16 مرداد 1397 )
» آغاز به کار طرح «خادم رسانه‌ای» مسجد مقدس جمکران با حضور جمعی از اصحاب رسانه ( جمعه 11 خرداد 1397 )
» رئیس پارك علم و فناوری گیلان منصوب شد ( دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 )
» اولین کلبه اقامتی شناور ( شنبه 22 اردیبهشت 1397 )
» كسب رتبه برتر روابط عمومی پارك علم و فناوری گیلان در سومین جشنواره روابط عمومی‌ها و خبرنگاران دانشگاه‌ها و پارك‌های علم و فناوری منطقه دو كشور ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» برگزاری كارگاه آموزشی « روابط عمومی و ارتباط با صنعت» ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» سومین جشنواره معرفی و تجلیل از روابط‌عمومی‌ها و خبرنگاران برتر منطقه دوکشور ( یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 )
» قهرمان پرآوازه گیلانی رئیس کمیته قهرمانان فدراسیون کاراته شد ( چهارشنبه 29 آذر 1396 )
» مراسم اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار ( یکشنبه 26 آذر 1396 )
» مراسم تشییع پیکر 2 شهید گیلانی مدافع حرم ( چهارشنبه 1 آذر 1396 )
» صعود ایران به رده پنجم جدول توزیع مدالها ی رقابتهای جهانی کاراته با درخشش گیلانیها/روز خوب بانوان ( شنبه 6 آبان 1396 )
» مراسم اختتامیه كارگاه آموزشی بین المللی : «جهانی شدن: مشاركت و تعاون در اقتصاد نوآورانه» ( یکشنبه 30 مهر 1396 )

قرار داد ۱۵ میلیارد تومانی تولید كاغذ از كاه برنج شركت فناوران راستین از شركتهای مستقر در پارك علم و فناوری گیلان در هفدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار منعقد شد.


 

قرار داد ۱۵ میلیارد تومانی تولید كاغذ از كاه برنج شركت فناوران راستین از شركتهای مستقر در پارك علم و فناوری گیلان در هفدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار منعقد شد.

مهندس راستین فروتن مخترع دستگاه تولید خمیر كاغذ از كاه گندم و برنج در بخش گفتگوی اخبار بیست شبكه چهارم سیما در تشریح روند ساخت این دستگاه گفت: از ۸ سال پیش تحقیقات را در خصوص تهیه خمیر بكر ( خمیر كاغذ ) در كشورمان به عنوان ماده اول صنایع سلولزی مانند كاغذ  آغاز كرده است و به علت كمبود درختان سوزنی برگ در ایران برای تولید این ماده، از ضایعات كشاورزی استفاده كرده است.

وی افزود: از آنجا كه پارك علم و فناوری گیلان نیز در این زمینه فعالیت هایی را انجام داده بود، ادامه تحقیقات بصورت مشترك با این پارك پیگیری شد و پس از انجام مراحل پایلوت، یك خط تولید خمیر بكر در شهر فومن ایجاد شد كه  با استفاده از كاه برنج ظرفیت تولید ۵۰ تن خمیر بكر را در شبانه روز دارد.

 مخترع  دستگاه تولید كاغذ از ضایعات كشاورزی در خصوص قرار داد ۱۵ میلیارد تومانی تجاری سازی این دستگاه گفت: این قرار داد با دكتر ثابت كه از متخخصان كاغذ سازی است و شركت تكاد امید جلین گلستان بسته شد و بزرگترین قرار داد دانش بنیان درهفدهمین  نمایشگاه  دستاوردهای پژوهش ، فناوری و فن بازار است.

مهندس فروتن گفت: با ایجاد این فناوری برای ۲۰۰۰ نفر از كشاورزان در زمینه جمع آوری و فروش كلش و كاه برنج، كار آفرینی شده است  و ماهانه ۷۰۰ هزار تومان برای هر كشاورز  می تواند درآمد داشته باشد.

این محقق افزود: در سال گذشته نیز با كشور قزاقستان برای تولید ۲۰ دستگاه تولید كاغذ در آن كشور تفاهم نامه امضا شده است.

وی گفت: نمونه هندی این دستگاه ۳۲ میلیون دلار قیمت دارد، بنابراین نمونه ساخت ایرانی در مقایسه با محصولات مشابه دارای صرفه اقتصادی زیادی برای كشور است.

براساس این گزارش، خمیر بكر در تهیه انواع كاغذ، كارتن و كارتن بسته بندی كاربرد دارد

گفتنی است در ایام برگزاری این نمایشگاه ، بیش از ۷۷ میلیارد تومان قرارداد فروش محصولان فناورانه و انتقال  دانش و فناوری بین دانشگاهها، پارك های علم و فناوری و شركت های دانش بنیان بخش خصوصی به امضا رسید. 

 
 
 

ادامه مطلب...