تبلیغات
وبلاگ خبری بازتاب نیوز
» گزارشی از حضور هیات پارک علم وفناوری گیلان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی و فناوی ( دوشنبه 12 شهریور 1397 )
» حمایت و حضور پارک علم و فناوری گیلان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی و فناوی ( دوشنبه 12 شهریور 1397 )
» پیام مشترک نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت روز خبرنگار ( سه شنبه 16 مرداد 1397 )
» آغاز به کار طرح «خادم رسانه‌ای» مسجد مقدس جمکران با حضور جمعی از اصحاب رسانه ( جمعه 11 خرداد 1397 )
» رئیس پارك علم و فناوری گیلان منصوب شد ( دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 )
» اولین کلبه اقامتی شناور ( شنبه 22 اردیبهشت 1397 )
» كسب رتبه برتر روابط عمومی پارك علم و فناوری گیلان در سومین جشنواره روابط عمومی‌ها و خبرنگاران دانشگاه‌ها و پارك‌های علم و فناوری منطقه دو كشور ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» برگزاری كارگاه آموزشی « روابط عمومی و ارتباط با صنعت» ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» سومین جشنواره معرفی و تجلیل از روابط‌عمومی‌ها و خبرنگاران برتر منطقه دوکشور ( یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 )
» قهرمان پرآوازه گیلانی رئیس کمیته قهرمانان فدراسیون کاراته شد ( چهارشنبه 29 آذر 1396 )
» مراسم اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار ( یکشنبه 26 آذر 1396 )
» مراسم تشییع پیکر 2 شهید گیلانی مدافع حرم ( چهارشنبه 1 آذر 1396 )
» صعود ایران به رده پنجم جدول توزیع مدالها ی رقابتهای جهانی کاراته با درخشش گیلانیها/روز خوب بانوان ( شنبه 6 آبان 1396 )
» مراسم اختتامیه كارگاه آموزشی بین المللی : «جهانی شدن: مشاركت و تعاون در اقتصاد نوآورانه» ( یکشنبه 30 مهر 1396 )
» به مناسبت هفته تربیت بدنی ایستگاه سلامت برپا می کنیم ( سه شنبه 25 مهر 1396 )
» آغاز به کار پنجمین رویداد آموزشی و اجلاس بین المللی پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی در رشت ( جمعه 21 مهر 1396 )
» چهار قهرمان گیلانی کاندیدای انتخابات کمیسیون ملی ورزشکاران کمیته ملی المپیک ایران ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» رشت میزبان سمینار توجیهی داوران و ناظران حوزه بانوان استانهای فدراسیون هندبال ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» استاندار گیلان : مشارکت مردم مهمترین عامل موثر در توسعه استان است ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» دکتر سالاری استاندار گیلان شد ( دوشنبه 3 مهر 1396 )

رشته کونگ فو در آستانه ثبت جهانی با نام ایران
نایب رئیس فدراسیون کونگ فو از ثبت جهانی این رشته رزمی با نام ایران خبر داد .رشته کونگ فو در آستانه ثبت جهانی با نام ایران

به گزارش پایگاه خبری ورزش وجوانان گیلان ، محسن باقرزاده افزود: قرار است این رشته رزمی با نام کونگ فو توآی و با اصالت کشور ایران به ثبت جهانی برسد .
وی که برای انتخابات ریاست هیات کونگ فوی گیلان در رشت حضور داشت ، اظهار کرد: این رشته با نام کونگ فو توآی و با حضور 27 کشور قاره کهن به ثبت آسیایی رسیده و قرار است از روز 17 آذر ماه جاری با حضور 24 کشور جهان با نام ایران و با آرم سیمرغ ایرانی به ثبت جهانی برسد.
وی ادامه داد : البته نام کونگ فو توآی منظور سبک توآی نیست بلکه توآی مخفف چهار کلمه تمرکز ، ورزش ، آرامش و یکرنگی است که روی این رشته نامگذاری کرده ایم و با نام کشور عزیز ما ایران به ثبت جهانی خواهد رسید و در برگیرنده همه سبک های مجموعه فدراسیون است.
وی بیان کرد: البته اسناد تاریخی معتبری در ایران وجود دارد که رشته های رزمی بیش از سه هرار و 500 سال در ایران سابقه دارد و رشته رزمی کونگ فو نیز متعلق به ایران است و امیدواریم که با نام ایران به ثبت جهانی نیز برسد .
محسن باقرزاده در ادامه گفت: هدف ما این است که کونگ فو به وحدت ، یکدلی و یکرنگی برسد و یک رشته رزمی قوی را شاهد باشیم که مهمترین هدف ما پس از به ثبت رسیدن جهانی این رشته با نام ایران ، رشد و اعتلای روزافزون این رشته است .
نایب رئیس فدراسیون کونگ فو خاطرنشان کرد: کونگ فو و هنرهای رزمی 22 سبک دارد و که منشا و مبدا همه آنها کشور ایران است و تمامی سبک ها برای فدراسیون ارزشمندهستند .
وی اضافه کرد: هم اکنون حدود 80 هزار ورزشکار به طور سازمان یافته در رشته رزمی کونگ فو در سطح کشور فعالیت دارند که به طور حتم تعداد افرادی در این رشته مشغول به ورزش هستند بیش از رقم می باشد و هدف ما این است که با ترویج و گسترش این رشته رزمی ، تعداد ورزشکاران را نیز افزایش دهیم.
وی افزود : سال گذشه در رقابت های قهرمانی آسیا مقام نخست را کسب کردیم و هدف ما این است که با تمام توان در مسابقات آسیایی سال آینده نیز شرکت و عنوان قهرمانی خود را تکرار کنیم .
انتخابات ریاست هیات کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان در رشت برگزار شد که در پایان ، مجید مهروانی با کسب 9 رای از 16 آرای ماخوذه ، به عنوان رئیس جدید این هیات در گیلان انتخاب شد.

ادامه مطلب...