نشست مشترك پارك علم و فناوری گیلان و خانه صنعت و معدن استان با كارشناسان بخش تحقیق و توسعه صنایع رشت 

امروز در ۱۲ آبانماه ۱۳۹۵، نشست مشترك پارك علم و فناوری گیلان و خانه صنعت و معدن استان با كارشناسان بخش تحقیق و توسعه صنایع بزرگ گیلان در خصوص آشنایی با آیین نامه اجرای قانون حمایت از شركت ها و مؤسسات دانش‌بنیان در پارك علم و فناوری گیلان برگزار شد.

 در این نشست متقی طلب رییس پارك علم و فناوری گیلان ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: همواره تلاش ما بر این است كه بتوانیم با استفاده از فرصت هایی قانونی كه بوجود آمده در راستای حمایت از توسعه صنایع استان در حوزه دانش بنیان گامی موثر برداریم.

وی با اشاره به همت مدیران دستگاه های اجرایی استان در بحث صنایع دانش بنیان و هماهنگی های انجام شده گفت: با هماهنگی و حمایت مهندس پورعلی رئیس محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان مقرر شده كه در گام اول برای حضور صنایع ، در ابتدا واحدهای تحقیق و توسعه صنایع با آیین نامه ها و قوانین حمایتی دانش بنیان آشنایی پیدا كنند و در گام بعد با حمایت از این واحدها بتوان در عرصه رقابت ، تولیدات مبتنی بر فناوری را تولید نمایند .

ایشان در خصوص فرصت های پیش رو برای صنایع استان و ورود به عرصه دانش بنیان گفت: با توجه به استقرار دبیرخانه شبكه پارك های علم و فناوری كشورهای اسلامی در پارك گیلان كه خود فرصت مناسبی برای حضور در رقابت های بین‌المللی می باشد. ، ورود به عرصه دانش بنیان و استفاده از فناوری های نوین برای خیلی از صنایع استان امكان پذیر است كه خوشبختانه قوانین حمایتی دولت و همچنین حمایت استاندار محترم گیلان و مكاتباتی كه در استان انجام شده است این راه را هموارتر نموده است.

دكتر متقی طلب افزود: پارك علم و فناوری گیلان و همه ی همكاران ما در حد توان برای راهنمایی و حمایت از واحدهای تحقیق و توسعه صنایع استان گیلان وظیفه خود را انجام خواهند داد تا شاهد توسعه استان باشیم.

 در ادامه جلسه آقای مهندس پور علی رییس هیات مدیره محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ضمن تشكر از حضور كارشناسان R&D برخی صنایع استان گفت: امروزه هر صنعت برای ادامه حیات خود باید حركتی رو به جلو و نوینی داشته باشد و این امر بدون وجود تحقیق و توسعه، با همه امكانات و شرایط مناسب ، بعد از مدتی متوقف خواهد شد.

ایشان در خصوص شاخص های ارزیابی صنایع و كارخانجات تولید استان در سال جاری گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده یكی از شاخص های مهم در ارزیابی صنایع استان و كارخانجات تولیدی و خدماتی استان ، وجود واحد R&D و دانش‌بنیان شدن آن صنعت ، در نظر گرفته شده است. كه برای شكل گیری و حركت به سمت دانش بنیان، نیاز به ایجاد،راه‌اندازی و یا توسعه واحدهای تحقیق و توسعه است.

 در ادامه این نشست خانم مهندس بلالایی معاون فناوری پارك علم و فناوری گیلان در خصوص آیین نامه ها و قوانین دانش‌بنیان و نحوه چگونگی ایجاد و فرآیند دانش‌بنیان صنعتی توضیحاتی بیان كرد.

 
 
 
 معصومه ایرجی -خبرنگاروپزشکیار سه شنبه 11 آبان 1395 - 22:13 نظرات()