نمایشگاه فن بازار "فناوری های منتخب دانشگاه ها، پژوهشگا هها، ، پارك های علم و فناوری و مراكز رشد كشور" همزمان با آغاز هفته دولت، نمایشگاه « فناوری های منتخب دانشگاه ها، پژوهشگا هها، ، پارك های علم و فناوری و مراكز رشد كشور » به منظور معرفی منتخبی از فناوری‌های آماده سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی مربوط به شركت‌های فناور مستقر در پارك‌های علم و فناوری كشور و مراكز رشد و نیز دانشگاه‌ها و مراكز تحقیقاتی توسط ستاد برگزاری فن بازار و با مشاركت منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی در تاریخ ۳ شهریورماه در مركز نمایشگاه ها همایش‌های بین المللی منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی برگزار می شود.

 آیین گشایش نمایشگاه با حضور دكتر ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران كشور و مهندس مسرور رییس منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی و سایر مسئولین ملی و دستگاه های اجرایی استان و با حضور فناوران، محققان بیش از ۹۰ شركت و موسسه از پارك‌های علم و فناوری، مراكز رشد، دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی كشور و در راستای ارائه توانمندی‌های فناوری و دانش‌بنیان و تسهیل ارتباط با صنعت و درنهایت تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی ، برگزار می شود.

 در این نمایشگاه بیش از ۵۰۰ فناوری با سطح آمادگی فناوری بالا و آماده تجاری سازی در قالب ۹۰ غرفه در سالن های نمایشگاهی مركز همایشهای بین المللی منطقه آزاد، از ۲۳ استان كشور حضور خواهند داشت.

از جمله ویژگی های این نمایشگاه حضور صندوق های سرمایه گذاری و موسسات مالی و كارگزاران فناوری برای تجاری سازی محصولات دانش بنیان و فناور حاضر در این نمایشگاه می باشد كه طی روزهای برپایی نمایشگاه با مذاكرات و ارتباط با صاحبان فناوری ها، فرایند تجاری سازی محصولات را تسهیل خواهد نمود.

از دیگر موارد شاخص در این فن بازار حضور ۱۹ پارك علم و فناوری كشور و ۶ پژوهشگاه و مركز تحقیقاتی و ۲۰ دانشگاه از سراسر كشور به همراه مراكز تولیدی و صنعتی بخش خصوصی كه با ارائه طرح ها و محصولات فناورانه خود را به صاحبان صنعت، سرمایه گذاران و بازدیدكنندگان ارائه خواهند بود.

شركت های بزرگ تولید در حوزه های داروسازی و مواد غذایی، صنعت خودرو و ساختمان به عنوان صاحبان صنایع جهت ارتباط و مذاكره با فناوران در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

حضور خانه صنعت، معدت و تجارت استان گیلان و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و كشاورزی گیلان نیز از دیگر ویژگی این نمایشگاه می باشد

این نمایشگاه از چهارشنبه ۳ شهریورماه آماده بازید خواهد بود و در روز جمعه ۵ شهریورماه با حضور معاون محترم پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین معاون محترم آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر مهمانان استانی و ملی به كار خود پایان خواهد داد. 
 


معصومه ایرجی -خبرنگاروپزشکیار پنجشنبه 4 شهریور 1395 - 04:34 نظرات()