تبلیغات
وبلاگ خبری بازتاب نیوز
» پیام مشترک نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت روز خبرنگار ( سه شنبه 16 مرداد 1397 )
» آغاز به کار طرح «خادم رسانه‌ای» مسجد مقدس جمکران با حضور جمعی از اصحاب رسانه ( جمعه 11 خرداد 1397 )
» رئیس پارك علم و فناوری گیلان منصوب شد ( دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 )
» اولین کلبه اقامتی شناور ( شنبه 22 اردیبهشت 1397 )
» كسب رتبه برتر روابط عمومی پارك علم و فناوری گیلان در سومین جشنواره روابط عمومی‌ها و خبرنگاران دانشگاه‌ها و پارك‌های علم و فناوری منطقه دو كشور ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» برگزاری كارگاه آموزشی « روابط عمومی و ارتباط با صنعت» ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» سومین جشنواره معرفی و تجلیل از روابط‌عمومی‌ها و خبرنگاران برتر منطقه دوکشور ( یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 )
» قهرمان پرآوازه گیلانی رئیس کمیته قهرمانان فدراسیون کاراته شد ( چهارشنبه 29 آذر 1396 )
» مراسم اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار ( یکشنبه 26 آذر 1396 )
» مراسم تشییع پیکر 2 شهید گیلانی مدافع حرم ( چهارشنبه 1 آذر 1396 )
» صعود ایران به رده پنجم جدول توزیع مدالها ی رقابتهای جهانی کاراته با درخشش گیلانیها/روز خوب بانوان ( شنبه 6 آبان 1396 )
» مراسم اختتامیه كارگاه آموزشی بین المللی : «جهانی شدن: مشاركت و تعاون در اقتصاد نوآورانه» ( یکشنبه 30 مهر 1396 )
» به مناسبت هفته تربیت بدنی ایستگاه سلامت برپا می کنیم ( سه شنبه 25 مهر 1396 )
» آغاز به کار پنجمین رویداد آموزشی و اجلاس بین المللی پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی در رشت ( جمعه 21 مهر 1396 )
» چهار قهرمان گیلانی کاندیدای انتخابات کمیسیون ملی ورزشکاران کمیته ملی المپیک ایران ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» رشت میزبان سمینار توجیهی داوران و ناظران حوزه بانوان استانهای فدراسیون هندبال ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» استاندار گیلان : مشارکت مردم مهمترین عامل موثر در توسعه استان است ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» دکتر سالاری استاندار گیلان شد ( دوشنبه 3 مهر 1396 )
» اربعین شهید مرتضی حسین پور شلمانی با حضور سردار سلیمانی ( پنجشنبه 30 شهریور 1396 )
» رونمایی از چهار محصول جدید شركت های فناور مستقر در پارك و تجلیل از دو شركت فناور موفق با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر و مدیران حوزه پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ( جمعه 17 شهریور 1396 )

جلسه اولویت بندی اسفالت راه روستایی در فرمانداری شهرستان رشتحدود 200 کیلومتر از راههای روستایی شهرستان ، زیر سازی شده و با تخصیص قیر رایانه ای ، آماده اسفالت شدن می باشند


جلسه ای با مضمون "اولویت بندی اسفالت راه روستایی" با حضور فرماندار شهرستان رشت ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین ذیربط در محل فرماندار تشکیل شد.

سید عیسی مهدوی ، فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر تهیه مستندات ویژه از زیرساختهای عمرانی شهر ، گفت:  یک بانک اطلاعاتی مناسب در سه سرفصل آب و برق و راه روستایی توسط همکاران ما در واحد برنامه ریزی فرمانداری شهرستان رشت تهیه و تدوین شده است.

وی با اشاره به مبحث اسفالت راه روستایی گفت: در بحث راههای روستایی، از متوسط استانی جلوتر هستیم که در طی یکی دو ساله اخیر با عنایت به زحمات نمایندگان محترم جهش خوبی را در دریافت سهمیه قیر رایانه ای برای استان گیلان و به خصوص شهرستان رشت داشته ایم.

وی افزود: شهرستان ما به دلایل دارا بودن شرایط ویژه ای چون جمعیت بالای روستاها و همکاری افراد محلی در جهت هم افزایی برای زیرسازی راهها ، توانست میزان زیادی از این سهمیه را به خود اختصاص داده و در حال حاضر علیرغم تزریق مالی نه چندان مناسب ، در این شهرستان  حدود بیش از 92 کیلومتر راه روستایی اسفالت شده  است.

فرماندار شهرستان رشت با ابراز خرسندی از پیشرفت ده درصدی در مبحث اسفالت راه روستایی در دولت تدبیر و امید ، اذعان داشت: در حال حاضر به طور متوسط 52.2 راههای روستایی اسفالته هستن و این رشد و جهش بسیار قابل توجه است.

وی افزود: علاوه بر آیتم اختصاص ویژه قیر رایانه ای ، باید از مشارکت بالای مردم بومی نیز در پیشرفت این پروژه یاد نمود تا آنجا که حسن بزرگ اجرای این این پروژه ها را می توان مشارکت محلی بسیاری در آماده سازی راههای روستایی، با صرف هزینه 40 تا 50 میلیارد تومان از جانب افراد بومی دانست.

مهدوی  این حرکت بزرگ اجتماعی را  اتفاقی ویژه دانست و افزود: حال افراد محلی ، شورای بخش و شورای اسلامی روستاها، نگران این موضوع هستند که اگر اسفالت مابقی راهها انجام نشود ، زیرسازی راهها به امری بی فایده تبدیل می شود.

وی همچنین اذعان داشت: با وجودی که  از سوی بنیاد مسکن ، قولهایی مبنی بر عدم نگرانی برای ادامه کار در مکانهایی که زیرسازی راهها در آنجا صورت پذیرفته است ،  داده شده بود ؛ اما مواردی چون توقف یکی دوماهه اخیر روند کار و جمع کردن اکیپهای مربوط از منطقه به نگرانی افراد محلی و نهادهای مرتبط دامن می زند.

فرماندار شهرستان رشت حدود 200 کیلومتر از راههای روستایی را دارای زیر سازی و آماده اسفالت شدن خواند و افزود: اگر به ازای هر کیلوتر به طور متوسط 70 میلیون تومان هزینه راهسازی این راهها  شده باشد، در مجموع این رقم ، مبلغ زیادی  به عنوان مشارکت مردمی به شمار می آیدکه  اختصاص سهیمه قیر رایانه ای را قابل نوجیه می کند.


ادامه مطلب...