» اربعین شهید مرتضی حسین پور شلمانی با حضور سردار سلیمانی ( پنجشنبه 30 شهریور 1396 )
» رونمایی از چهار محصول جدید شركت های فناور مستقر در پارك و تجلیل از دو شركت فناور موفق با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر و مدیران حوزه پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ( جمعه 17 شهریور 1396 )
» نشست خبری معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری با اصحاب رسانه در پارك علم و فناوری گیلان ( جمعه 17 شهریور 1396 )
» مراسم افتتاح پروژه‌ی چمن مصنوعی شهر شلمان ( شنبه 11 شهریور 1396 )
» حضور مدافعین حرم در فراتر از مرزها تامین کننده امنیت کشور است ( شنبه 11 شهریور 1396 )
» کسب مقام قهرمانی والیبالیست گیلانی در رقابت های دانشجویان جهان ( جمعه 10 شهریور 1396 )
» مدرس هلندی ورزش همگانی: ایران کشوری بسیار زیبا و امن است ( چهارشنبه 8 شهریور 1396 )
» رونمایی از سه محصول جدید تجاری سازی شده شركت های فناور مستقردر مركز رشد انزلی ( چهارشنبه 8 شهریور 1396 )
» دکتر نوبخت : حمایت از تیم های ورزشی جزو تعهدات و برنامه های دولت است ( پنجشنبه 2 شهریور 1396 )
» مدیران موظف به شناسایی جوانان توانمند به منظور کادرسازی مدیریتی هستند ( چهارشنبه 25 مرداد 1396 )
» تبیین برگزاری یك رویداد: نقدی بر گزارش یك پایگاه خبری تحت عنوان«برگزاری استنداپ مد و لباس، وظیفه جدید پارك علم و فناوری!!» ( سه شنبه 24 مرداد 1396 )
» تجلیل از خبرنگاران و گرامیداشت روز خبرنگاردر پارک علم و فناوری گیلان ( دوشنبه 16 مرداد 1396 )
» خانه ورزش روستایی در گیلان راه اندازی می شود ( شنبه 14 مرداد 1396 )
» پیشرفت مناسب مارینای منطقه آزاد انزلی نوید بخش روزهای روشن برای گردشگری دریایی در خزر است ( سه شنبه 10 مرداد 1396 )
» بازدید استاندار گیلان از با سابقه‌ترین دانشگاه فنی و صنعتی در آلمان ( شنبه 24 تیر 1396 )
» باشگاه عضدی رشت ، در رقابتهای تکواندو نونهالان (کمربند سبز و آبی ) قهرمانی استان گیلان یک مدال نقره ویک برنز را از آن خود کرد ( جمعه 23 تیر 1396 )
» دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی برای بهبود صادرات گل و گیاه همت کنند ( دوشنبه 19 تیر 1396 )
» کسب 5مدال طلاء و برنز ؛حاصل تلاش تکواندوکاران باشگاه عضدی رشت در رقابتهای قهرمانی استان گیلان ( یکشنبه 18 تیر 1396 )
» زمین چمن استادیوم های رشت متعلق به تیم های فوتبال این شهر است ( پنجشنبه 15 تیر 1396 )
» پارك علم و فناوری گیلان میزبان اختتامیه گردهمایی ملی منجمان آماتور با نگاه پدافند غیرعامل ( چهارشنبه 14 تیر 1396 )

جلسه اولویت بندی اسفالت راه روستایی در فرمانداری شهرستان رشتحدود 200 کیلومتر از راههای روستایی شهرستان ، زیر سازی شده و با تخصیص قیر رایانه ای ، آماده اسفالت شدن می باشند


جلسه ای با مضمون "اولویت بندی اسفالت راه روستایی" با حضور فرماندار شهرستان رشت ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین ذیربط در محل فرماندار تشکیل شد.

سید عیسی مهدوی ، فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر تهیه مستندات ویژه از زیرساختهای عمرانی شهر ، گفت:  یک بانک اطلاعاتی مناسب در سه سرفصل آب و برق و راه روستایی توسط همکاران ما در واحد برنامه ریزی فرمانداری شهرستان رشت تهیه و تدوین شده است.

وی با اشاره به مبحث اسفالت راه روستایی گفت: در بحث راههای روستایی، از متوسط استانی جلوتر هستیم که در طی یکی دو ساله اخیر با عنایت به زحمات نمایندگان محترم جهش خوبی را در دریافت سهمیه قیر رایانه ای برای استان گیلان و به خصوص شهرستان رشت داشته ایم.

وی افزود: شهرستان ما به دلایل دارا بودن شرایط ویژه ای چون جمعیت بالای روستاها و همکاری افراد محلی در جهت هم افزایی برای زیرسازی راهها ، توانست میزان زیادی از این سهمیه را به خود اختصاص داده و در حال حاضر علیرغم تزریق مالی نه چندان مناسب ، در این شهرستان  حدود بیش از 92 کیلومتر راه روستایی اسفالت شده  است.

فرماندار شهرستان رشت با ابراز خرسندی از پیشرفت ده درصدی در مبحث اسفالت راه روستایی در دولت تدبیر و امید ، اذعان داشت: در حال حاضر به طور متوسط 52.2 راههای روستایی اسفالته هستن و این رشد و جهش بسیار قابل توجه است.

وی افزود: علاوه بر آیتم اختصاص ویژه قیر رایانه ای ، باید از مشارکت بالای مردم بومی نیز در پیشرفت این پروژه یاد نمود تا آنجا که حسن بزرگ اجرای این این پروژه ها را می توان مشارکت محلی بسیاری در آماده سازی راههای روستایی، با صرف هزینه 40 تا 50 میلیارد تومان از جانب افراد بومی دانست.

مهدوی  این حرکت بزرگ اجتماعی را  اتفاقی ویژه دانست و افزود: حال افراد محلی ، شورای بخش و شورای اسلامی روستاها، نگران این موضوع هستند که اگر اسفالت مابقی راهها انجام نشود ، زیرسازی راهها به امری بی فایده تبدیل می شود.

وی همچنین اذعان داشت: با وجودی که  از سوی بنیاد مسکن ، قولهایی مبنی بر عدم نگرانی برای ادامه کار در مکانهایی که زیرسازی راهها در آنجا صورت پذیرفته است ،  داده شده بود ؛ اما مواردی چون توقف یکی دوماهه اخیر روند کار و جمع کردن اکیپهای مربوط از منطقه به نگرانی افراد محلی و نهادهای مرتبط دامن می زند.

فرماندار شهرستان رشت حدود 200 کیلومتر از راههای روستایی را دارای زیر سازی و آماده اسفالت شدن خواند و افزود: اگر به ازای هر کیلوتر به طور متوسط 70 میلیون تومان هزینه راهسازی این راهها  شده باشد، در مجموع این رقم ، مبلغ زیادی  به عنوان مشارکت مردمی به شمار می آیدکه  اختصاص سهیمه قیر رایانه ای را قابل نوجیه می کند.


ادامه مطلب...