تبلیغات
وبلاگ خبری بازتاب نیوز
» گزارشی از حضور هیات پارک علم وفناوری گیلان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی و فناوی ( دوشنبه 12 شهریور 1397 )
» حمایت و حضور پارک علم و فناوری گیلان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی و فناوی ( دوشنبه 12 شهریور 1397 )
» پیام مشترک نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت روز خبرنگار ( سه شنبه 16 مرداد 1397 )
» آغاز به کار طرح «خادم رسانه‌ای» مسجد مقدس جمکران با حضور جمعی از اصحاب رسانه ( جمعه 11 خرداد 1397 )
» رئیس پارك علم و فناوری گیلان منصوب شد ( دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 )
» اولین کلبه اقامتی شناور ( شنبه 22 اردیبهشت 1397 )
» كسب رتبه برتر روابط عمومی پارك علم و فناوری گیلان در سومین جشنواره روابط عمومی‌ها و خبرنگاران دانشگاه‌ها و پارك‌های علم و فناوری منطقه دو كشور ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» برگزاری كارگاه آموزشی « روابط عمومی و ارتباط با صنعت» ( پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 )
» سومین جشنواره معرفی و تجلیل از روابط‌عمومی‌ها و خبرنگاران برتر منطقه دوکشور ( یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 )
» قهرمان پرآوازه گیلانی رئیس کمیته قهرمانان فدراسیون کاراته شد ( چهارشنبه 29 آذر 1396 )
» مراسم اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار ( یکشنبه 26 آذر 1396 )
» مراسم تشییع پیکر 2 شهید گیلانی مدافع حرم ( چهارشنبه 1 آذر 1396 )
» صعود ایران به رده پنجم جدول توزیع مدالها ی رقابتهای جهانی کاراته با درخشش گیلانیها/روز خوب بانوان ( شنبه 6 آبان 1396 )
» مراسم اختتامیه كارگاه آموزشی بین المللی : «جهانی شدن: مشاركت و تعاون در اقتصاد نوآورانه» ( یکشنبه 30 مهر 1396 )
» به مناسبت هفته تربیت بدنی ایستگاه سلامت برپا می کنیم ( سه شنبه 25 مهر 1396 )
» آغاز به کار پنجمین رویداد آموزشی و اجلاس بین المللی پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی در رشت ( جمعه 21 مهر 1396 )
» چهار قهرمان گیلانی کاندیدای انتخابات کمیسیون ملی ورزشکاران کمیته ملی المپیک ایران ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» رشت میزبان سمینار توجیهی داوران و ناظران حوزه بانوان استانهای فدراسیون هندبال ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» استاندار گیلان : مشارکت مردم مهمترین عامل موثر در توسعه استان است ( سه شنبه 18 مهر 1396 )
» دکتر سالاری استاندار گیلان شد ( دوشنبه 3 مهر 1396 )

امضای قرارداد سرمایه گذاری مشترك و انتقال فناوری ساخت ماشین زباله سوز در پارك علم و فناوری گیلان
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فن آوری گیلان

 

با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و پیرو انجام مذاكرات فشرده از روز پنج شنبه ۱۶ تیرماه بین  آقای مهندس خدابنده لو به عنوان نماینده گروه فناوران یكتای خزر با نمایند گان MEAS GROUP سوئد به همراه رییس هیات مدیره اتاق بازرگانی اسكاندیناوی و ایران در پارك علم و فناوری گیلان قرارداد سرمایه گذاری مشترك و انتقال فناوری ساخت ماشین زباله سوز با ظرفیت خروجی های مختلف مانند  كربن سیاه، انرژی  برق و غیره به امضاء رسید

پس از مذاكرت بین آقای رولف مكنین نماینده شركت MEAS AB سوئد و آقای مهندس خدابنده لو نماینده گروه فناوران یكتای خزر ، ابتدا  تفاهم نامه و در نهایت در روز چهارشنبه ۲۳/۴/۹۵ قرار داد سرمایه گذاری مشترك با حضور مسئولین پارك علم و فناوری گیلان و نمایند گانی از اصحاب رسانه به امضا رسید.

 در مفاد این تفاهم نامه، ثبت یك شركت سهامی خاص با نام جدید در جمهوری اسلامی ایران پیش بینی شده كه هدف از آن تولید ماشین آلات سوخت زباله و تولید سوخت و انرژی از انواع پسماندها می باشد.

همچنین، طرفین توافق نموده با راه اندازی شركت جدیدی با حوزه كاری مشترك در جغرافیای گیلان، كل كشور، خاور میانه، و كشورهای عضو سازمان همكاری های اسلامی، تاسیس تا در پارك علم و فناوری گیلان مستقر گردد.

از موضوعات مهم مورد توافق در این تفاهم نامه انتقال فناوری ساخت ماشین آلات و تولید قطعات مربوطه به جمهوری اسلامی ایران است كه می تواند منجر به خودكفایی در تولید این نوع ماشین آلات و همزمان ایجاد اشتغال و جلوگیری از خروج ارز گردد.

در یكی از بندهای این تفاهم نامه، اتاق بازرگانی ایران و اسكاندیناوی و پارك علم و فناوری گیلان به عنوان ناظران حسن اجرای تفاهم نامه تعیین شده اند.

 در این قرارداد با موضوع انتقال فناوری و ساخت ماشین آلات در داخل ایران در گام اول با ساخت چهار دستگاه همراه با گواهی امتیاز فناوری انجام خواهد شد، به نحوی كه عمده ترین قطعات آن در داخل كشور و توسط فناوران و صنعت گران داخلی صورت خواهد گرفت.

ارزش این قرارداد حدود ۵۰ میلیون دلار بر آورد شده و مطابق با سیاست های دولت و اقتصاد مقاومتی است و آورده طرف سوئدی به میزان ۱۰ میلیون دلار شامل امتیازی است كه به عنوان دانش فنی و به عنوان سرمایه اولیه مشترك منظور شده است.

در قرارداد این مشاركت آمده است كه انتقال فناوری تا زمانی كه در داخل گشور نهادینه شود مورد حمایت و پشتیبانی شركتMEAS GROUP قرارگیرد و علاوه بر استان گیلان در گام های بعدی بتوان در استان های دیگر این دستگاه تولید و راه اندازی گردد.

پارك علم و فناوری گیلان به عنوان ناظر بر اجرای قرارداد و تسهیل كننده اجرای آن می باشد تا این انتقال فناوری در داخل كشور با حضور و مشاركت شركت های فناور و خصوصا صنعتگران گیلانی انجام گردد.

این دستگاه زباله سوز سازگار با محیط زیست خواهد بود و با آخرین استاندارهای اروپا ساخته و مورد ارزیابی قرار می گیرد و از لحاظ آلاینده های محیط زیست مطابق با آخرین فناوری روز دنیا خواهد بود. این دستگاه با ظرفیت های مختلف از ۱۰۰ تن الی ۶۰۰ تن در روز امكان تولید دارد. 
 
 
 

 
 

 
  

 
 
 
 
 ادامه مطلب...